İster yeni bir deneyimin baştan tasarlanması, yeni bir iş modeli çalışması ya da varolan müşteri segmentinin yeniden tanımlanması olsun:

TÜM PROJELERİMİZ
TEK BİR SORUYLA BAŞLAR

ethnogram_notebook22

Tasarım Araştırması ve Etnografi

Her soru için özel bir araştırma tasarımı

Soru belirlendikten sonra, bu konuda bol ve doğal veri üretebilecek metodları bir araya getirerek yeni bir araştırma tasarlarız. Her ne kadar temel yaklaşımımız aynı kalsa da, her çalışmada o araştırmaya özel keşif metodları ekleriz.

search_ethnogram_2

Ne söylediklerine değil ne yaptıklarına odaklanmak

İnsanı iyi anlamanın ve gerçek ihtiyaçlara yönelik iyi deneyimler sunmanın kaçınılmaz olduğu bir çağda yaşıyoruz. Keşif çalışmalarımızda insanların sadece söylemlerine değil gerçek bağlam içinde eylemlerine ve söylemediklerine odaklanıyoruz. Tamamen önyargısız olarak, bulundukları çevre ve bu çevreyle etkileşimleri içerisinde, ürettikleri, tükettikleri, hayalleri, hedefleri, korkuları, dünya görüşleri çerçevesinde insanları anlamaya çalışıyoruz. Ancak o zaman söylemleri anlamlı verilere dönüşüyor.

Her zaman görsel düşünme ve harekete geçiren çıktılar

Görsel hikaye anlatımının değiştirici gücüne inanıyoruz. Sahadan getirdiğimiz gerçek müşteri videoları ve fotograflar Excel’deki pasta grafikleri anlamlı hale getirir ve müşteriler hakkında konuşulan varsayımları ortadan kaldırır. Tüm ekibin kısa sürede müşteri gözüyle düşünebilmesini sağlar ve yenilikçi faydalı ürünlerin tasarlanmasına esin kaynağı olur.

sch_ethnogram

Ethnogram Tasarım Kampı

“Aksiyonları” anlatan bir powerpoint sunumu yerine, herkesin deneyebileceği bir prototip daha heyecan verici olmaz mı?

Bir günlük, “harika fikirler” beklenen mucizevi bir çalıştay yerine bizim daha etkili bir önerimiz var, 2 haftalık bir tasarım kampı: Günlük iş akışından uzaklaşıp gerçek müşteriler hakkında yeterince düşünebileceğiniz, deneyim ve detaylar üzerinde çalışılabileceğiniz, gerçek müşterilerin katılımıyla daha da iyileşecek servisler ve sunulabilir çalışan bir prototiple ayrılacağınız etkili bir iki hafta.

Ethnogram Tasarım Kampı hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Güncel Kalın

3 ayda bir yayınlanan Ethnogram Echo bültenlerini okumak ve etkinliklerden öncelikli haberdar olmak için epostanızı kaydedin.

© 2017 Ethnogram. Tüm Hakları Saklıdır.

echo_footer