Proje: Vodafone RED

“Değerli Müşterilerin” gerçek ihtiyaçları nelerdir?

Zorluk

Vodafone RED kategorisi içerisinde yüksek değerli müşteriler, pek çok farklı yaşam stili, dünya görüşü, davranış dokuları ve tüketim alışkanlıkları gruplarından oluşuyordu.

Başarı

Vodafone RED, segmentleri yeniden tanımlayarak verimli ve etkili bir yapıya ulaştı. RED dünyası, hedeflenen Yüksek Değerli Müşteri segmentinin ihtiyaçlarına cevap verir halde yeniden tasarlandı. Vodafone Türkiye, RED kategorisinin öncülüğünde etkin bir büyüme hızı yakaladı.

Kullanılan Yöntemler

  • Bağlamsal derin görüşmeler
  • Günlük ve katılımcı kiti çalışması
  • Video etnografi
  • Müşteri deneyimi haritası

Katılımcıların günlük yaşamlarına tam anlamıyla tanıklık edebilmek için, kendi kendilerine tamamlayabilecekleri günlük ve fotograf ödevleri verdik.

vodafone_ethnogram_kit2

“En son ne zaman günlük tuttuğumu hatırlamıyorum. Bana bu şansı verdiğiniz için teşekkür ederim Ethnogram 🙂 ” – Bir katılımcı

vodafone_red_ethnogram_gunluk

Uzun yıllardır günlük kullanmayan insanlar, modern yaşamın günlük koşturmacaları içinde bir mola verip kendi hayatlarına da uzaktan bakma imkanı buldular.

vodafone_red_ethnogram_analiz

Analiz çalışmasında anlattıkları hikayelerden ve günlüklerden, en keyif aldıkları anları ve eksik hissetikleri duyguları topladık.

vodafone_ethnogram_kolaj

Keşif çalışması sonucunda elimize geçen pek çok görsel ve yazılı kanıtla, katılımcıların ilgilendikleri, sevdikleri, sevmedikleri olguları öğrenmiş ve onları yakından tanımış olduk.

Güncel Kalın

3 ayda bir yayınlanan Ethnogram Echo bültenlerini okumak ve etkinliklerden öncelikli haberdar olmak için epostanızı kaydedin.

© 2017 Ethnogram. Tüm Hakları Saklıdır.

echo_footer